efe oluk metal
Çatı Aktarma

Çatı Aktarma

EFE OLUK METAL

Efe Oluk Metal Çatı Aktarma hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.
Çatı Aktarma görselleri ve örnek çalışmalar ...

Evlerimizin yegane korunma yapısı, çatılar hayatımızda önemli rol oynar.  Çatı kelimesinin sözlük anlamından ziyade, bizde uyandırdığı mecazi anlamına bakarsak,  barınılan, sığınılan yer anlamına gelir. ”Başını sokacak bir çatı” aslında buradan geliyor. Bu yüzden de hem evimizin koruma görevlisi olmasından hem de bizde uyandırdığı bu sıcak anlamdan dolayıdır ki, hayatımızda yeri yadsınamaz. Çatının bir çok olumlu yönü ile beraber bir çok çeşiti de vardır ve aynı zamanda bir çok görev de üstlenir. Biz bu yazımızda, çatı aktarma işleminin tanıyacağız.
Çatı aktarma; Mevcut her türlü kiremidin (mahya dahil) çatı yüzeyinden sökülmesi, kırk ve çatlak olanların ayrılması, sağlamların temizlenerek çatı yüzeyinde belli yerlerde istiflenmesi, ait olduğu birim fiyat tariflerindeki belirtilen şartlarda tekrar yerlerine tesbiti kırık ve çatlak olanların yenileri ile değiştirilmesidir.

Bu tamirat işleminde çatının su yalıtımı, ısı yalıtımı, yağmur oluklarının yenilenmesi ve izole edilmesi, çatı karkas onarımı gibi çatının tamamı elden geçirilir.
Çatı aktarma uygulamasında, çatının modeline ve bulunduğu bölgenin iklimine göre kiremit altı su yalıtımı yapılmalıdır. Kiremit altı su yalıtım örtüsü ve/veya levhaları kullanılır.
Su yalıtım levhası olarak, marsilya tipi kiremitler için İsoline levhalar kullanılmaktadır. Alaturka (osmanlı) kiremitler için ise Rufoline levhalar kullanılır.

Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma Çatı Aktarma

Hizmetlerimiz

Etiketler;

Çatı Aktarma , Çatı Aktarma , Çatı Aktarma , Çatı Aktarma ,
Çatı Aktarma
Çatı Aktarma

Çatı Aktarma

Çatı Aktarma

Çatı Aktarma

Ankara Çatı Aktarma , Ankara Çatı Aktarma , Ankara Çatı Aktarma
Ankara Çatı Aktarma
Ankara Çatı Aktarma

Ankara Çatı Aktarma

Ankara Çatı Aktarma

Ankara Çatı Aktarma